Засновники організації


Петрушенко Юрій Миколайович – доктор економічних наук, професор.
Наукові інтереси: освіта впродовж життя, громадянська освіта, трансформаційне навчання, міжнародна освіта, економічні і соціальні аспекти освіти.
Автор більше 100 публікацій (підручники, монографії, наукові та публіцистичні статті (у тому числі і за кордоном). Місце основної роботи – завідувач кафедри міжнародних економічних відносин (організаторська, наукова та викладацька діяльність) Сумського державного університету. Директор інформаційного Центру Європейського Союзу в Сумській області. Заступник голови правління Української асоціації освіти дорослих. Отримував гранти на проведення наукових досліджень від таких міжнародних організацій, як National Council of Economic Education (USA), Center for Advanced Studies and Education (CASE, Lithuania), The Economics Education and Research Consortium (EERS), United Nations Development Programme (UNDP Ukraine), Swiss Federal Department of Foreign Affairs (FDFA), Bundeszentrale fur politische Bildung (BpB, Germany).
Більше 10 років досвіду в керуванні міжнародними проектами. З 2011 по 2013 рік – координатор мережі ВНЗ-партнерів Програми розвитку ООН в Україні. З 2017 року – експерт GIZ, в 2017-2019 роках працював радником з фінансової децентралізації в проекті U-LEAD with Europe: Ukraine – Local Empowerment, Accountability and Development Programme. З 2015 року постійно задіяний в освітніх та дослідницьких проектах Інституту міжнародного співробітництва Німецької асоціації народних університетів (DVV International).
Ініціатор заснування Центру освіти дорослих «Education for Life» у м. Суми в 2016 році.

Костюченко Надія Миколаївна, кандидат економічних наук, доцент, декан факультету підвищення кваліфікації викладачів, доцент кафедри міжнародних економічних відносин Сумського державного університету. Займається освітніми програми для дорослих протягом багатьох років, у 2017 році нагороджена грамотою Сумської обласної ради за високі досягнення в науково-методичній роботі, професіоналізм та вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців. Є постійним доповідачем міжнародних наукових та науково-практичних конференцій, зокрема Балтійської програми університетів, мережі The Learning Teacher Network (під патронатом UNESCO) та інших. Підвищувала свою кваліфікацію шляхом участі у понад 50 семінарах, літніх школах, форумах та інших наукових заходах України та Європейських країн. Грантова діяльність є широкою та тривалою: у 2011-2013 рр. працювала над науковим дослідженням в рамках гранту від Консорціуму економічної освіти та досліджень (EERC); в період 2011-2014 рр. виконувала дослідження в рамках проекту «Global Health Economics» від Європейського університету. У 2013 р. отримала грант від МОН України на стажування в Лондонському університеті (Великобританія). Протягом 2015-2017 рр. реалізовувала швейцарсько-естонсько-український проект в рамках гранту SCOPES від Швейцарського національного наукового фонду.
В період 2018-2019 рр. брала участь в проєкті EduBUP від Балтійської програми університетів (Швеція), виступаючи ментором для команд освітян з України та Європи. У 2019 р. реалізовувала міжнародний проєкт “Two steps: Internationalization in practice – Sweden, Ukraine, Belarus” (Швеція). Наразі займається дослідницькою діяльністю в рамках наукового проєкту від Швейцарського національного наукового фонду.
Проводить тренінги для різних груп учасників: від студентів до дорослого населення, від бізнесу до представників місцевого самоврядування та неурядових організацій.

Миленкова Римма Володимирівна, кандидат педагогічних наук, галеристка, дизайнерка культурних й освітніх програм, викладачка, співорганізаторка громадських культурних заходів. Закінчила Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка, факультет іноземних мов (англійська і німецька мови) у 1996 році; отримала додаткову спеціальність на факультеті післядипломної освіти СДПУ ім. А.С.Макаренка (практична психологія) у 2005; навчалася в аспірантурі Академії Педагогічних Наук України в Лабораторії педагогічних інновацій (Київ), з 2005 по 2009 рік та захистила дисертацію з проблем формування інноваційної культури в Університеті менеджменту освіти Академії Педагогічних Наук. Має більше 50 освітніх та наукових публікацій. Нині працює в Унівеситеті Пенсильванії, Школі Дизайну імені Стюарта Ветцмана (США), раді Центру Освіти Впродовж Життя (Україна) та галереї БюроАрт. Сфера її інтересів на сьогодні полягає у застосуванні мистецтва як інструменту освіти та соціального розвитку, а також організації проектів із залученням громад.

Смоленніков Денис Олегович, кандидат економічних наук, доцент, доцент кафедри управління імені Олега Балацького, начальник відділу бенчмаркінгу та статистики Сумського державного університету. Науковий ступінь кандидата наук отримав у 2017 році за спеціальністю «Економіка природокористування і охорони навколишнього середовища». Має більше 120 навчальних та наукових публікацій, є організатором всеукраїнських та міжнародних конференцій та проєктів освітнього спрямування. Також є експертом Національного агентства забезпечення якості вищої освіти, Національного фонду досліджень України. Громадську діяльність розпочав ще в шкільні роки, долучившись до Правління СМДМГО «Інтелект-клуб». Є одним з ініціаторів та засновників руху Footquest.sumy.ua, організатором різноманітних інтелектуальних змагань для молоді міста Суми. Має досвід керівництва міжнародними науковими та освітніми проєктами, а також організації численних заходів під егідою проєкту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду», Балтійської програми університетів, Швейцарського національного наукового фонду, Канадсько-українського проєкту підтримки торгівлі та інвестицій тощо. Постійно підвищує свою кваліфікацію в освітніх установах та організаціях країн Європейського Союзу, Великої Британії, США та інших країн світу.

Хвостов Сергій Леонідович, директор Конгрес-центру СумДУ.  Працює у сфері освіти з 1997 року, коли починав вчителювати в школі № 21 м. Суми. Після була робота у Служба в справах дітей, а із 2002 Сергій Леонідович викладав курс «Філософія» в  УАБС та керував міжнародним відділом. З 2015 року став директором Конгрес-центру. З 2013 року займається освітніми проектами для дорослих. Особливу увагу приділяє проектам із розвитку підприємництва та бізнесу. На рахунку – більше 100 організованих подій в сфері сприяннят розвитку підприємств, підприємництва та бізнес-середовища міста та регіону.

Швіндіна Ганна Олександрівна, докторка наук, професор, доцент школи бізнесу Американ Юніверсіті Київ. Працює в сфері освіти із 2001 року, де отримала професійний розвиток із посади асистента до посади професора Сумського державного університету. Займала адміністративні посади – заступник завідувача кафедри управління, потім заступник директора інституту ФЕМ із наукової діяльності, згодом завідувачка кафедри. Ганна має багаторічний досвід співпраці із закладами освіти в Європі та США, із 2021 року вона доєдналась до мультикультурної команди АЮК (Американ Юніверсіті Київ), аби започаткувати новий рівень освіти в Україні за американськими стандартами.
Із 2011 року регулярно бере участь в грантових дослідженнях різного масштабу та соціальної дії (міський рівень, національний, міжнародний рівні). Займається дослідницькими та освітніми проектами різного масштабу. Основний фокус приділяє проектам в сфері розвитку підприємництва та промислових підприємств, соціально-економічної згуртованості, громадянській освіті, розвитку сфери ментального здоровя населення тощо. Повне резюме можна знайти тут LinkedIn