Голову правління ГО ЦОВЖ обрано членом координаційної ради мережі EENCE

розділ: Новини | 0

На саміті EENCE (Eastern European Network for Citizenship Education – Східноєвропейська мережа громадянської освіти), що відбувся 4-6 жовтня в м. Батумі (Грузія) голову правління ГО “Центр освіти впродовж життя” Петрушенка Ю.М. було обрано членом Координаційної ради цієї мережі.

EENCE – мережа установ та експертів, яка має на меті сприяти обміну та розвитку знань, умінь і цінностей з питань громадянської освіти в регіоні країн Східного партнерства (УкраїниМолдовиБілорусіГрузіїВірменії та Азербайджану). Координаційна рада EENCE – це колегіальний орган (7 членів із різних країн Східного партнерства, що обираються терміном на 2 роки), що планує та координує діяльність мережі.

Мережа EENCE була створена у 2015 році в рамках Мережі NECE (Європейська платформа громадянської освіти). Ідея полягає у створенні платформи для довгострокового обміну ідеями, форматами та проектами, а також реакції на виклики, що стоять перед громадянською освітою в окремих країнах регіону. Діяльність мережі EENCE наразі фінансується інституціями ЄС.

Крім того, на Саміті  EENCE  2019 освітня програма “Громадянська відеожурналістика” (автори Валерій Балаян (відомий режисер та сценарист) та Петрушенко Юрій (розробник модулю громадянської освіти) була визнана міжнародним журі кращою у Конкурсі кращих практик громадянської освіти в країнах Східного партнерства.

Програма була створена та пройшла апробацію у 2019 році в Центрі освіти дорослих м. Суми за підтримки DVV International в Україні та Української асоціації освіти дорослих.

В. Балаян та Ю.Петрушенко отримали нагороду саміту EENCE та вибороли право представити навчальну програму на Конференції Європейської асоціації громадянської освіти, що відбудеться цього року в Шотландії.